Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çanakkale’ye 1 MR Cihazı Daha

Çanakkale’de Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde ve ÇOMÜ Üniversite Hastanesi’nde yer alan MR cihazlarına ilave olarak 1 MR cihazı daha hizmete geçecek.

Çanakkale'de Mehmet Akif Ersoy

Çanakkale’de Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde ve ÇOMÜ Üniversite Hastanesi’nde, (Özel Hastane Hariç) 2 MR cihazı bulunuyor. Çanakkale ili geneli nüfus 570 Bin kişi olurken, 570 Bin kişiye bugüne kadar 2 MR cihazı ile hizmet veriliyordu. Devlet Hastanesi’nde bulunan MR cihazının ise 7/24 hizmet verdiği öğrenildi.

Öte yandan Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan Keser tarafından Bi’Şey Var’a yapılan bilgilendirmeye göre, Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyete geçirilmek üzere 1 MR cihazının daha kurulumuna başlandığı aktarıldı. Yeni MR cihazının en geç 1 Temmuz’a kadar vatandaşlara hizmet vereceği, şu anda Devlet Hastanesi’nde bekleme süresinin 45 gün olduğu ancak, yeni cihaz ile birlikte bekleme süresinin de hızla aşağıya çekileceği aktarıldı.

Çanakkale’de böylelikle Devlet Hastanesi’nde 2, ÇOMÜ Üniversite Hastanesi’nde 1 olmak üzere toplamda 3 MR cihazı ile vatandaşlara sağlık hizmeti sunulacak.